На патот кон струмичко Костурино се превртел автомобил , заради што сообраќајот се одвива отежнато. Веста ја потврдија и од струмичкат полиција. Според неофицијалните информации се превртело возило мерцедес при што возачот поминал без повреди но сепак бил  препратен во струмичката болница. ОД СВР Струмица апелираа на внимателно возење и придржување кон сообраќајните правила и прописи и условите на патот