Видео од четирите гола на,,Пандевци,, со кои го совладаа Пелистер во Битола

Пандевци ја прекинаа серијата првенствени порази откако во Битола забележаа победа со 4:3 против Пелистер. Победата во Битола и онаа во Купот против Теткс треба да ја врати самодовербата во Академијата бидејки веќе следното коло го пречекува Работнички

За Академија Пандев головите ги постигнаа Вареловски во 18 тата минута кој израмни на 1:1 , Балдовалиев кој зголеми на 2:1,  резултат со кој се отиде на одмор

Во второто полувреме Балдовалиев во 47 минута стрелаше прецизно од огромна далечина  и зголеми на 3:1 а Стоилов во 53 минута   зголеми на 4:1. Пелистер намали преку Попзлатанов и Ковачев но трите бода заминаа за Струмица. Пандевци и понатаму се во врвот од мак фудбалот…

Во продолжение головите на Академија Пандев во  Битола преку tv.ffm.mk и порталот gol.mk

Голот на Вареловски во 18 минута…

Головите на Балдовалиев во 34 и 47 минута

Голот на Стоилов во 53 тата минута….

РК АСТРАИОН ВО НЕДЕЛА СО ШАНСА ЗА ПЛАСМАН ВО КУП ЗАВРШНИЦАТА, ПОТРЕБНИ СЕ ДВЕ ПОБЕДИ ВО САЛАТА ПАРК !

Пандев: Натпреварот со Грузија е најважен во мојата кариера