Актерот Џејсон Мамоа, познат по улогата на Дрого во серијата Гејм оф тронс, за првпат се појави на црвениот тепих со сопругата Лиса Бонет.

Двајцата, 38годишниот актер и 49годишната актерка, летово се венчаа на тајна церемонија.

Брачниот пар се појави заедно на премиерата на филмот „Justice league“ каде што, Џејсон ја има улогата на Акваман.