Кадетската екипа на Наковски волеј утревечер во 19 часот во  салата при СОУ ,, Димитар Влахов,, против  ,,УГД,, од Штип ќе го игра големото финале од кадетскиот шампионат на Македонија и доколку забележи победа втора година по ред ќе го освоиј шампионскот трофеј

Стратегот на Наковски волеј- Хари Наковски вели дека утре ќе има славје во Струмица…Еве што вели Наковски