Младинците на Академија Пандев обезбедија финале од Купот на Македонија откако во реванш дуелот ремизираа со Вардар 1:1 во Скопје. Мишов бил стрелецот на израмнувачкиот гол откако црвеноцрните поведоа.  Победата од првиот дуел од 2:0 ги однесе младите пандевци за освојување на КУП титулата а противник ке биде подобриот од дуелот Работнички Милано

Вчера финале обезбедија и кадетите кои славеа со 3:2 против Вардар а Куп титулата им се насмевнува и на помладите пионери на Академија Пандев кои вчера славеа со резултат од 11:0 против ФК Гоблен.

фото sport.mk