Денеска времето сончево со слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура се движи од -3 до 3 степена, додека дневната ќе биде во интервал од 14 до 21 степен.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу -1 и дневна до 20 степени.

Во четврток ќе дува умерен до засилен северен ветер, а облачноста постепено ќе се зголемува. Во петок во југосточните делови ќе има слаб дожд. За време на викендот ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност.

извор:makfax.com.mk