Уште еден успех постигнаа младите на Академија Пандев, овој пат дечињата од генерацијата 2002 и 2003. На завршниот турнир за Шампиони на Македонија во овие генерации, најмладите од Академијата денеска забележаа победи во финалните натпревари.

Генерацијата 2002 славеше против Вардар од Скопје со 2:1. Стрелци за головите за Академијата беа Тасев и Парталко, додека генерацијата 2003 со идентичен резултат ги надиграа дечињата на Шкендија од Тетово. Стрелци за ова генерација на фудбалерчиња беа Шутевски и Коцев

13293307_10206737474977434_976750445_n 13293065_10206737508938283_989904596_n 13282114_10206737474937433_555109729_n 13275803_10206737505458196_1607525896_n