Кадетскиот состав на ,,Академија Пандев,, го освои Купот на Македонија откако денеска во големото финале ги совладаа своите врсници од Вардар во Скопје. Победата ја донесе Кристијан Трапановски во 88 минута на општо задоволство во таборот на ,,пандевци,, и многуте струмичани кои организирано заминаа за Скопје и ги бодреа од трибините 

Академија Пандев во текот на целиот натпревар покажа надмоќност на теренот. Во второто полувреме притиснаа на половината на Вардар чии голман беше немоќен пред ударот на Трпановски кој беше прецизен во мрежата на Вардар.

По пионерите пред две сезони ова е втора Куп титула за Академијата на струмичкиот интернационалец Горан Пандев кој дуелот го следеше од трибините

13245875_1143048882413038_1366930547_n 13233166_1143076749076918_876303853_n 13231146_1143048932413033_1612934736_n 13231261_1143076762410250_453747705_n 13233376_1143076752410251_1471999404_n 13231225_1143048899079703_1095804877_n