Макс со пораз се збогува од Сеха лигата, совладан и од Нексе

Екипата на Макс со пораз се збогуваше од регионалната Сеха лига. Вечерва во спортската сала Парк  беа совладани и од хрватскиот вицешампион Нексе  со десет гола разлика (30:20). Но и толку можеше екипата од Струмица  ако се има во предвид дека на терен ротираа 7 играчи  од кои двајца постојано од младинксиот состав ,наспроти искусниот хрватски состав. Струмичани во средината од  првото полувреме имаа и предност од два гола (8:6), но  дозволија за неколку минути гостите да го превземат резултатот во свои раце и првото полувреме да го завршат во своја корист но ицелиот напревар.

10152559_723752744394135_4425320696165030900_n

Против Нексе, Мајиќ и Милосављевиќ  со по седум гола беа најефикасни  кај струмичани, кои по сите турбуленции достоинствено го завшри своето дебитантско учество во Сеха Газпром лигата  и тоа без победа со само два нарешени исхода.