Категорија: Регион

Советникот Витанов останува со Сдсм, даде оставка во Вмро Народна

Советникот Витанов се пишмани. Нема да оди во советничката група на Вмро Дпмне. Тврди дека го изманипулирале од централното раководство на неговата партија, да коалицира со Вмро Дпмне, и затоа ја повлекува вчерашната одлука....

Read More
Loading
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d bloggers like this: